  • GNR25DCZ
GNR25DCZ
advertisement
Manufacturer No:
GNR25DCZ
Manufacturer:
Sensata-Crydom
HK JDW NO:
166-GNR25DCZ
Package:
Module
Datasheet:
GNR25DCZ
Description:
Relay SSR 28mA 32V DC-IN 25A 600V AC-OUT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GNR25DCZ
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GNR25DCZ.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Package / Case
    Module
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    GNR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    AC, Zero Cross
  • Operating Supply Voltage
    600V
  • Circuit
    3PST-NO (3 Form A)
  • Voltage - Input
    4V~32VDC
  • Voltage - Load
    48V~600V
  • Load Current
    25A