  • GP2M010A065H
GP2M010A065H
advertisement
Manufacturer No:
GP2M010A065H
Manufacturer:
SemiQ
HK JDW NO:
351-GP2M010A065H
Package:
TO-220-3
Datasheet:
GP2M010A065H
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 820mOhm @ 4.75A, 10V ±30V 1670pF @ 25V 36nC @ 10V 650V TO-220-3
Quantity:
In Stock : 3536
Step5Bar-code shipping tag
GP2M010A065H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Supplier Device Package
    TO-220
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Power Dissipation-Max
    198W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    820mOhm @ 4.75A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    5V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    1670pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    9.5A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    36nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    650V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±30V