  • GS15A-11P1J
GS15A-11P1J
advertisement
Manufacturer No:
GS15A-11P1J
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-GS15A-11P1J
Package:
Datasheet:
GS15A-11P1J
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 7.5V 12W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GS15A-11P1J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Weight
    190g
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Series
    GS15A (15W)
  • Size / Dimension
    3.94Lx2.30W x 1.29 H 100.0mmx58.5mmx32.8mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Depth
    58.5mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus, GS
  • Efficiency
    Level VI
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    1.6A
  • Voltage - Output 1
    7.5V
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Cable Length
    1.83m
  • Output Current
    1.6A
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Output Power
    12W
  • Current - Output 1
    1.6A
  • Max Output Power
    12W
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max