  • GS36U48-P1J
GS36U48-P1J
advertisement
Manufacturer No:
GS36U48-P1J
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-GS36U48-P1J
Package:
Datasheet:
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER USA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GS36U48-P1J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Plug-In, Wall
  • Weight
    210g
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Efficiency
    87.5 %
  • Output Voltage
    48V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    750mA
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Polarity
    Positive
  • Output Current
    750mA
  • Output Power
    36W
  • Current - Output 1
    750mA
  • Max Output Power
    36W
  • Max Input Current
    900mA
  • Height
    33.02mm
  • Length
    78.74mm
  • Width
    53.34mm