  • GSC.1S.290.ND76
GSC.1S.290.ND76
advertisement
Manufacturer No:
GSC.1S.290.ND76
Manufacturer:
LEMO
HK JDW NO:
452-GSC.1S.290.ND76
Package:
Datasheet:
GSC.1S.290.ND76
Description:
Circular Push Pull Connectors LEAD THROUGH W CBL CLLT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GSC.1S.290.ND76
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Material
    Brass
  • Series
    1S
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Cable Grip
  • Color
    Silver
  • Ingress Protection
    IP50
  • Operating Temperature (Max)
    250°C
  • Plating
    Nickel
  • Thread Size
    M9x0.6
  • Wire/Cable Diameter
    7.62 mm
  • Cable Diameter
    0.28 ~ 0.30 (7.2mm ~ 7.6mm)