  • GSM160A20-R7B
GSM160A20-R7B
advertisement
Manufacturer No:
GSM160A20-R7B
HK JDW NO:
495-GSM160A20-R7B
Package:
Datasheet:
GSM160A20-R7B
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 20V 160W
Step5Bar-code shipping tag
GSM160A20-R7B
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Series
    GSM160A (160W)
  • Size / Dimension
    6.89Lx2.83W x 1.38 H 175.0mmx72.0mmx35.0mm
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    8A
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Output Power
    160W
  • Voltage - Output
    20V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Power DIN, 4 Pin
  • No Load Power Consumption
    150mW Max