  • GSM18E24-P1J
GSM18E24-P1J
advertisement
Manufacturer No:
GSM18E24-P1J
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-GSM18E24-P1J
Package:
Datasheet:
GSM18E24-P1J
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GSM18E24-P1J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Wall
  • Weight
    199.999989g
  • Operating Temperature
    -25°C~60°C
  • Series
    GSM18E (18W)
  • Size / Dimension
    3.11Lx2.13W x 1.30 H 79.0mmx54.0mmx33.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Medical
  • Depth
    33mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, TUV
  • Efficiency
    Level VI
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Cable Length
    1.8m
  • Output Current
    750mA
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Output Power
    18W
  • Voltage - Output
    24V
  • Current - Output 1
    750mA
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    Europe
  • Cord Length
    70.9 1.80m
  • Input Connector
    CEE 7/16
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max