  • GSM25B07-P1J
GSM25B07-P1J
advertisement
Manufacturer No:
GSM25B07-P1J
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-GSM25B07-P1J
Package:
Datasheet:
GSM25B07-P1J
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 7.5V 22W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GSM25B07-P1J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Weight
    234.999998g
  • Operating Temperature
    -25°C~60°C
  • Series
    GSM25B (25W)
  • Size / Dimension
    3.11Lx2.13W x 1.30 H 79.0mmx54.0mmx33.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Medical
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cRUus, TUV
  • Efficiency
    Level V
  • Voltage - Output 1
    7.5V
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Output Current
    2.93A
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Output Power
    22W
  • Current - Output 1
    2.93A
  • Max Output Power
    22W
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Max Input Current
    700mA
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    33.02mm