  • GSM25B18-P1J
GSM25B18-P1J
advertisement
Manufacturer No:
GSM25B18-P1J
HK JDW NO:
495-GSM25B18-P1J
Package:
Datasheet:
GSM25B18-P1J
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 25W
Step5Bar-code shipping tag
GSM25B18-P1J
  • Mount
    Desktop
  • Weight
    234.999998g
  • Operating Temperature
    -25°C~60°C
  • Series
    GSM25B (25W)
  • Size / Dimension
    3.11Lx2.13W x 1.30 H 79.0mmx54.0mmx33.0mm
  • Approval Agency
    CB, CE, cRUus, TUV
  • Efficiency
    Level VI
  • Voltage - Output 1
    18V
  • Polarity
    Positive
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Output Current
    1.38A
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Output Power
    25W
  • Current - Output 1
    1.38A
  • Max Output Power
    25W
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    70.9 1.80m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Max Input Current
    700mA
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    33.02mm