  • GSM40A05-P1J
GSM40A05-P1J
advertisement
Manufacturer No:
GSM40A05-P1J
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-GSM40A05-P1J
Package:
Datasheet:
GSM40A05-P1J
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 25W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GSM40A05-P1J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Weight
    290.000001g
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    GSM40A (40W)
  • Size / Dimension
    4.92Lx1.97W x 1.24 H 125.0mmx50.0mmx31.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Medical
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    Level V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    5A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Cable Length
    1m
  • Output Current
    5A
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Output Power
    25W
  • Current - Output 1
    5A
  • Max Output Power
    25W
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    39.4 1.00m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Max Input Current
    1A
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    30.48mm