  • GSM40B48-P1J
GSM40B48-P1J
advertisement
Manufacturer No:
GSM40B48-P1J
HK JDW NO:
495-GSM40B48-P1J
Package:
Datasheet:
GSM40B48-P1J
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 40W
Step5Bar-code shipping tag
GSM40B48-P1J
    Select All
  • Max Input Current
    1A
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    33.02mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Weight
    290.000001g
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Series
    GSM40B (40W)
  • Size / Dimension
    4.92Lx2.36W x 1.26 H 125.0mmx60.0mmx32.0mm
    Medical
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    Level VI
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Cable Length
    1.5m
  • Output Current
    840mA
  • Output Power
    40W
  • Current - Output 1
    840mA
  • Max Output Power
    40W
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm