  • GSM90B19-P1M
GSM90B19-P1M
advertisement
Manufacturer No:
GSM90B19-P1M
HK JDW NO:
495-GSM90B19-P1M
Package:
Datasheet:
GSM90B19-P1M
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 90W
Step5Bar-code shipping tag
GSM90B19-P1M
  • Output Current
    4.74A
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Output Power
    90W
  • Current - Output 1
    4.74A
  • Max Output Power
    90W
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Max Input Current
    1.3A
  • No Load Power Consumption
    150mW Max
  • Height
    32.004mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Weight
    453.59237g
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Series
    GSM90B (90W)
  • Size / Dimension
    5.71Lx2.36W x 1.26 H 145.0mmx60.0mmx32.0mm
  • Approval Agency
    CB, CE, cRUus, TUV
  • Efficiency
    Level VI
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    4.74A
  • Voltage - Output 1
    19V
  • Polarity
    Positive
  • Voltage - Input
    80V~264VAC