  • GST120A24-P1M
GST120A24-P1M
advertisement
Manufacturer No:
GST120A24-P1M
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-GST120A24-P1M
Package:
Datasheet:
GST120A24-P1M
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 120W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GST120A24-P1M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Series
    GST120A (120W)
  • Size / Dimension
    6.57Lx2.64W x 1.38 H 167.0mmx67.0mmx35.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Black
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    BIS, BSMI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, GS, KC, PSE, RCM, SIRIM
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Current
    5A
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Output Power
    120W
  • Voltage - Output
    24V
  • Max Output Power
    120W
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Max Input Current
    1.4A
  • No Load Power Consumption
    150mW Max
  • Height
    35.052mm