  • GST18B15-P1J
GST18B15-P1J
advertisement
Manufacturer No:
GST18B15-P1J
HK JDW NO:
495-GST18B15-P1J
Package:
Datasheet:
GST18B15-P1J
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 18W
Step5Bar-code shipping tag
GST18B15-P1J
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Series
    GST18B (18W)
  • Size / Dimension
    3.11Lx2.13W x 1.30 H 79.0mmx54.0mmx33.0mm
  • Approval Agency
    BIS, BSMI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, GS, KC, PSE, RCM, SIRIM
  • Current - Output (Max)
    1.2A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Output Power
    18W
  • Voltage - Output
    15V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    70.9 1.80m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max