  • GST18U07-P1J
GST18U07-P1J
advertisement
Manufacturer No:
GST18U07-P1J
HK JDW NO:
495-GST18U07-P1J
Package:
Datasheet:
GST18U07-P1J
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 15W
Step5Bar-code shipping tag
GST18U07-P1J
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Series
    GST18U (18W)
  • Size / Dimension
    3.11Lx2.13W x 1.30 H 79.0mmx54.0mmx33.0mm
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Approval Agency
    BSMI, CB, cULus, EAC
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    7.5V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max