  • GST60A12-P1J
GST60A12-P1J
advertisement
Manufacturer No:
GST60A12-P1J
HK JDW NO:
495-GST60A12-P1J
Package:
Datasheet:
GST60A12-P1J
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
Step5Bar-code shipping tag
GST60A12-P1J
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Weight
    305g
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Series
    GST60A (60W)
  • Size / Dimension
    4.92Lx1.97W x 1.24 H 125.0mmx50.0mmx31.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Black
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
    Level VI
  • Polarity
    Positive
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Cable Length
    1m
  • Output Current
    5A
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Output Power
    60W
  • Voltage - Output
    12V
  • Max Output Power
    60W
  • Cord Length
    39.4 1.00m
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Max Input Current
    1A
  • No Load Power Consumption
    75mW Max
  • Height
    31.496mm