  • GST60A24-NC
GST60A24-NC
advertisement
Manufacturer No:
GST60A24-NC
HK JDW NO:
495-GST60A24-NC
Package:
Datasheet:
GST60A24-NC
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W
Step5Bar-code shipping tag
GST60A24-NC
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Series
    GST60A (60W)
  • Size / Dimension
    4.92Lx1.97W x 1.24 H 125.0mmx50.0mmx31.5mm
  • Power (Watts)
    60W
  • Approval Agency
    BIS, BSMI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, GS, KC, PSE, RCM, SIRIM
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    70.9 1.80m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • No Load Power Consumption
    75mW Max