  • GSXD120A020S1-D3
GSXD120A020S1-D3
advertisement
Manufacturer No:
GSXD120A020S1-D3
HK JDW NO:
351-GSXD120A020S1-D3
Datasheet:
GSXD120A020S1-D3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GSXD120A020S1-D3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    SOT-227-4, miniBLOC
  • Supplier Device Package
    SOT-227
  • Packaging
    Tube
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    3mA @ 200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    920mV @ 120A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    200V
  • Current - Average Rectified (Io)
    120A