  • GSXF030A060S1-D3
GSXF030A060S1-D3
advertisement
Manufacturer No:
GSXF030A060S1-D3
HK JDW NO:
351-GSXF030A060S1-D3
Datasheet:
GSXF030A060S1-D3
Step5Bar-code shipping tag
GSXF030A060S1-D3
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    25μA @ 600V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 30A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    600V
  • Current - Average Rectified (Io)
    30A