  • GSXF100A120S1-D3
GSXF100A120S1-D3
advertisement
Manufacturer No:
GSXF100A120S1-D3
HK JDW NO:
351-GSXF100A120S1-D3
Datasheet:
GSXF100A120S1-D3
Step5Bar-code shipping tag
GSXF100A120S1-D3
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    25μA @ 1200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    2.35V @ 100A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    1200V
  • Current - Average Rectified (Io)
    100A