  • GT3W-A11D12N
GT3W-A11D12N
advertisement
Manufacturer No:
GT3W-A11D12N
Manufacturer:
IDEC
HK JDW NO:
354-GT3W-A11D12N
Package:
Datasheet:
GT3W-A11D12N
Description:
RELAY TIME DELAY 6HRS 3A 240V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GT3W-A11D12N
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Supply
    12VDC
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Function
    Programmable (Multi-Function)
  • Circuit
    DPDT (2 Form C)
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    3A @ 240VAC
  • Max Supply Voltage (DC)
    12V