  • H11A5300
H11A5300
advertisement
Manufacturer No:
H11A5300
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-H11A5300
Package:
6-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
H11A5300
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H11A5300
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to H11A5300 .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Supplier Device Package
    6-DIP
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Isolation
    5300Vrms
  • Output Type
    Transistor with Base
  • Number of Channels
    1
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    1.18V
  • Input Type
    DC
  • Voltage - Output (Max)
    30V
  • Current - DC Forward (If) (Max)
    100mA
  • Current Transfer Ratio (Min)
    30% @ 10mA
  • Turn On / Turn Off Time (Typ)
    2μs, 2μs
  • Vce Saturation (Max)
    400mV