  • H3YN-4 AC200-230
H3YN-4 AC200-230
advertisement
Manufacturer No:
H3YN-4 AC200-230
HK JDW NO:
607-H3YN-4 AC200-230
Package:
Datasheet:
Description:
RELAY TIME DELAY 10MIN 3A 250V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H3YN-4 AC200-230
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    Socketable
  • Published
    1998
  • Series
    H3YN
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    200V~230VAC
  • Termination Style
    Plug In
  • Function
    Programmable (Multi-Function)
  • Circuit
    4PDT (4 Form C)
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    3A @ 250VAC