  • H41K24BCA
H41K24BCA
advertisement
Manufacturer No:
H41K24BCA
HK JDW NO:
792-H41K24BCA
Datasheet:
H41K24BCA
Description:
1.24kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H41K24BCA
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.24kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W