  • H4P3K3FCA
H4P3K3FCA
advertisement
Manufacturer No:
H4P3K3FCA
HK JDW NO:
792-H4P3K3FCA
Package:
Axial
Datasheet:
H4P3K3FCA
Description:
FIXED RESISTOR, 3.3kOhm, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H4P3K3FCA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Packing Method
    TAPE
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    THIN FILM
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Holco, Holsworthy
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    1W