  • H70700830000G
H70700830000G
advertisement
Manufacturer No:
H70700830000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-H70700830000G
Package:
Datasheet:
Description:
0.197 5.00mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole, Kinked Pin Horizontal and Vertical with Board Screwless - Leg Spring, Push-In Spring 1 Levels 16-20 AWG H7
Step5Bar-code shipping tag
H70700830000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole, Kinked Pin
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass - Tin Plated
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    H7
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Gray
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    16-20 AWG
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    1
  • Current
    8A