  • H7BR-CV-AC100-240
H7BR-CV-AC100-240
advertisement
Manufacturer No:
H7BR-CV-AC100-240
HK JDW NO:
607-H7BR-CV-AC100-240
Package:
100
Datasheet:
H7BR-CV-AC100-240
Description:
Counters & Tachometers Use H7BX-A AC100-240
Step5Bar-code shipping tag
H7BR-CV-AC100-240
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Package / Case
    100
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Supply
    100V~240VAC
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 68.00mm x 68.00mm
  • Input Type
    Voltage
  • Count Rate
    30Hz, 1kHz, 5kHz, 10kHz