  • H7BX-AD1 AC24DC1224
H7BX-AD1 AC24DC1224
advertisement
Manufacturer No:
H7BX-AD1 AC24DC1224
HK JDW NO:
607-H7BX-AD1 AC24DC1224
Package:
Datasheet:
Description:
COUNTER LCD 6 CHAR 24V PANEL MT
Step5Bar-code shipping tag
H7BX-AD1 AC24DC1224
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2013
  • Series
    H7BX
  • Type
    Preset, Totalizer
  • Voltage - Supply
    24VAC 12V~24VDC
  • Ingress Protection
    IP54 - Dust Protected, Water Resistant
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    Relay, Solid State
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 68.00mm x 68.00mm
  • Operating Mode
    Up, Down, Command, Individual, Quadrature
  • Input Type
    No Voltage, Voltage
  • Reset
    External, Front Panel, Programmable
  • Display Type
    LCD - Dual Color Characters, Backlight
  • Number of Characters Per Row
    6, 6
  • Count Rate
    30Hz, 5kHz
  • Display Characters - Height
    0.531 13.50mm 0.354 9.00mm