  • H839KFCA
H839KFCA
advertisement
Manufacturer No:
H839KFCA
HK JDW NO:
792-H839KFCA
Package:
Axial
Datasheet:
H839KFCA
Description:
Axial 39kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H839KFCA
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to H839KFCA .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Axial
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Holco, Holsworthy
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    39kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Length
    7.1882mm