  • HA0330500000G
HA0330500000G
advertisement
Manufacturer No:
HA0330500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-HA0330500000G
Purchasing and Inquiry
HA0330500000G Overview
HA0330500000G Features
09-500 series
HA0330500000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek HA0330500000G Terminal Blocks applications.
  • Automotive Electronics
  • Measuring & Control Technology
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • Telecommunications
  • Energy efficient lighting (LED)
  • Control panels
  • Blowers
  • Data Technology
  • Anywhere power is distributed
  • Electrical substations
Step5Bar-code shipping tag
HA0330500000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Copper Alloy - Tin Plated
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    09-500
  • Feature
    Lever Actuated
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    14-24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    1
  • Current
    10A