  • HA1431500000G
HA1431500000G
advertisement
Manufacturer No:
HA1431500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-HA1431500000G
Description:
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless - Leg Spring, Push-In Spring 1 Levels 14-24 AWG HA
Step5Bar-code shipping tag
HA1431500000G
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass - Tin Plated
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Series
    HA
  • Feature
    Lever Actuated
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    14-24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    1
  • Current
    10A