  • HA2351500000G
HA2351500000G
advertisement
Manufacturer No:
HA2351500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-HA2351500000G
Package:
Datasheet:
Description:
0.100 2.54mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless - Leg Spring, Push-In Spring 1 Levels 20-26 AWG HA
Step5Bar-code shipping tag
HA2351500000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass - Tin Plated
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HA
  • Feature
    Lever Actuated
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Wire Gauge
    20-26 AWG
  • Voltage
    150V
  • Number of Levels
    1
  • Current
    2A