  • HAE472MBABRAKR
HAE472MBABRAKR
advertisement
Manufacturer No:
HAE472MBABRAKR
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-HAE472MBABRAKR
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
HAE472MBABRAKR
Description:
HAE 4700pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% 0.433Dia 11.00mm -40°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
HAE472MBABRAKR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HAE
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    4700pF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    3mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4312
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm
  • Length
    11mm