  • HAE682MBACF0KR
HAE682MBACF0KR
advertisement
Manufacturer No:
HAE682MBACF0KR
HK JDW NO:
886-HAE682MBACF0KR
Datasheet:
HAE682MBACF0KR
Description:
HAE 6800pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% 0.512Dia 13.00mm -40°C~85°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
HAE682MBACF0KR
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.512Dia 13.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    6800pF
  • Depth
    3mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm