  • HCB1175-121L
HCB1175-121L
advertisement
Manufacturer No:
HCB1175-121L
HK JDW NO:
216-HCB1175-121L
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HCB1175-121L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HCB1175
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.283W 11.00mmx7.20mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    52A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    120nH
  • DC Resistance (DCR)
    0.245mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    76A
  • Height Seated (Max)
    0.295 7.50mm