  • HCB1175-201L
HCB1175-201L
advertisement
Manufacturer No:
HCB1175-201L
HK JDW NO:
216-HCB1175-201L
Step5Bar-code shipping tag
HCB1175-201L
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    HCB1175
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.283W 11.00mmx7.20mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Current Rating (Amps)
    52A
  • Inductance
    200nH
  • DC Resistance (DCR)
    0.245mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.295 7.50mm