  • HCB1190-271L2
HCB1190-271L2
advertisement
Manufacturer No:
HCB1190-271L2
HK JDW NO:
216-HCB1190-271L2
Step5Bar-code shipping tag
HCB1190-271L2
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    HCB1190
  • Size / Dimension
    0.441Lx0.441W 11.20mmx11.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    39A
  • Inductance
    270nH
  • DC Resistance (DCR)
    0.48mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    58A
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm