  • HCB1190-551L
HCB1190-551L
advertisement
Manufacturer No:
HCB1190-551L
HK JDW NO:
216-HCB1190-551L
Step5Bar-code shipping tag
HCB1190-551L
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    HCB1190
  • Size / Dimension
    0.453Lx0.441W 11.50mmx11.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    50A
  • Inductance
    550nH
  • DC Resistance (DCR)
    0.31mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    28A
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm