  • HCJ1206ZT0R00
HCJ1206ZT0R00
advertisement
Manufacturer No:
HCJ1206ZT0R00
HK JDW NO:
762-HCJ1206ZT0R00
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
HCJ1206ZT0R00
Description:
HCJ Series, Metal Foil, 0Ohm, 0.75W 3/4W, Jumper, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 160000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
HCJ1206ZT0R00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HCJ
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    Jumper
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Wraparound
  • Resistance
    0Ohm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm