  • HCM4911059200ABJT
HCM4911059200ABJT
advertisement
Manufacturer No:
HCM4911059200ABJT
HK JDW NO:
185-HCM4911059200ABJT
Package:
HC-49/US
Datasheet:
HCM4911059200ABJT
Description:
CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HCM4911059200ABJT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    HCM49
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.185W 11.40mmx4.70mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    AT-CUT; TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Frequency
    11.0592MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L11.4XB4.7XH4.3 (mm)/L0.449XB0.185XH0.169 (inch)
  • Operating Frequency
    11.0592MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    100 μW
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm