  • HCM4920000000ABIT
HCM4920000000ABIT
advertisement
Manufacturer No:
HCM4920000000ABIT
HK JDW NO:
185-HCM4920000000ABIT
Datasheet:
HCM4920000000ABIT
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 16PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
HCM4920000000ABIT
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.185W 11.40mmx4.70mm
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    16pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm