  • HCM493686400ABJT
HCM493686400ABJT
advertisement
Manufacturer No:
HCM493686400ABJT
HK JDW NO:
185-HCM493686400ABJT
Datasheet:
HCM493686400ABJT
Description:
HCM49 Series 3.6864 MHz ±30 ppm 18 pF -40 to +85 °C Surface Mount AT-CUT Crystal
Step5Bar-code shipping tag
HCM493686400ABJT
    15 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.185W 11.40mmx4.70mm
  • JESD-609 Code
    e2
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Additional Feature
    AT CUT; TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Frequency
    3.6864MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L11.4XB4.83XH4.3 (mm)/L0.449XB0.19XH0.169 (inch)
  • Operating Frequency
    3.6864MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    100 μW
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm