  • HCMA0703-100-R
HCMA0703-100-R
advertisement
Manufacturer No:
HCMA0703-100-R
HK JDW NO:
255-HCMA0703-100-R
Datasheet:
HCMA0703-100-R
Description:
Quantity:
In Stock : 15433
Step5Bar-code shipping tag
HCMA0703-100-R
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
    Nonstandard
  • Weight
    1.000001g
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    HCMA0703
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.268W 7.10mmx6.80mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    3.2A
  • Depth
    6.8mm
  • Current Rating
    3.2A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    77.6mOhm Max
  • Max DC Current
    3.2A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    7A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    7.1mm
  • Width
    6.8mm