  • HCNR200-350E
HCNR200-350E
advertisement
Manufacturer No:
HCNR200-350E
Manufacturer:
Broadcom Limited
HK JDW NO:
107-HCNR200-350E
Package:
8-SMD, Gull Wing
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HCNR200-350E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD, Gull Wing
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2013
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Optocoupler - Transistor Outputs
  • Max Power Dissipation
    60mW
  • Number of Functions
    1
  • Voltage - Isolation
    5000Vrms
  • Output Voltage
    15V
  • Output Type
    Photovoltaic, Linearized
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    DUAL, SIMULTANEOUS OPERATION
  • Number of Channels
  • Power Dissipation
    60mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    1.6V
  • Input Type
    DC
  • Optoelectronic Device Type
    OPTOELECTRONIC DEVICE
  • Forward Current
    20mA
  • Reverse Breakdown Voltage
    2.5V
  • Max Input Current
    25mA
  • Current Transfer Ratio (Min)
    0.25% @ 10mA
  • Input Current
    20mA
  • Current Transfer Ratio (Max)
    0.75% @ 10mA