  • HCZ100K00A
HCZ100K00A
advertisement
Manufacturer No:
HCZ100K00A
HK JDW NO:
890-HCZ100K00A
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100kOhms, 0.3W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HCZ100K00A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Supplier Device Package
    Radial Lead
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HC
  • Size / Dimension
    0.421Lx0.169W 10.70mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±1ppm/°C
  • Resistance
    100kOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm