  • HCZ221KBCDF0KR
HCZ221KBCDF0KR
advertisement
Manufacturer No:
HCZ221KBCDF0KR
HK JDW NO:
886-HCZ221KBCDF0KR
Datasheet:
HCZ221KBCDF0KR
Description:
HCZ 220pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% 0.315Dia 8.00mm -40°C~85°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
HCZ221KBCDF0KR
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    220pF
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm