  • HD64F3687GFPMV
HD64F3687GFPMV
advertisement
Manufacturer No:
HD64F3687GFPMV
HK JDW NO:
668-HD64F3687GFPMV
Package:
64-LQFP
Datasheet:
Description:
56KB 56K x 8 FLASH H8/300H 16-Bit Microcontroller H8® H8/300H Tiny Series HD64F3687 64 Pin 20MHz 64-LQFP
Quantity:
In Stock : 17453
Step5Bar-code shipping tag
HD64F3687GFPMV
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    64-LQFP
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Series
    H8® H8/300H Tiny
  • Published
    2005
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    HD64F3687
  • Interface
    I2C, SCI
  • Memory Size
    56kB
  • Number of I/O
    45
  • RAM Size
    4K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.5V