  • HDP12-MD-WUSB-4
HDP12-MD-WUSB-4
advertisement
Manufacturer No:
HDP12-MD-WUSB-4
Manufacturer:
HDP Power
HK JDW NO:
332-HDP12-MD-WUSB-4
Package:
Datasheet:
HDP12-MD-WUSB-4
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 12W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HDP12-MD-WUSB-4
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Series
    HDP-MD
  • Size / Dimension
    2.37Lx1.64W x 0.73 H 60.3mmx41.8mmx18.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    12W
  • Approval Agency
    CB, CE, C-Tick, cULus, SAA
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    2.4A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    5V