  • HF0402A471R-10
HF0402A471R-10
advertisement
Manufacturer No:
HF0402A471R-10
HK JDW NO:
449-HF0402A471R-10
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
HF0402A471R-10
Description:
FERRITE BEAD 470 OHM 0402 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HF0402A471R-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Impedance @ Frequency
    470Ohms @ 100MHz
  • Height
    711.2μm
  • Length
    990.6μm
  • Width
    508μm
  • Height (Max)
    0.028 0.70mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    HF
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1Ohm
  • Current Rating (Max)
    100mA