  • HF1008R-821K
HF1008R-821K
advertisement
Manufacturer No:
HF1008R-821K
HK JDW NO:
79-HF1008R-821K
Step5Bar-code shipping tag
HF1008R-821K
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    2.66mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    273mA
  • Inductance
    820nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2Ohm Max
  • Max DC Current
    273mA
  • Frequency - Self Resonant
    325MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 25MHz
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C